Tipy pro výběr vestavěné skříně

Při výběru vestavěných skříní se dodržuje přesný postup, takže pokud si přejete mít doma skříň v co nejkratším termínu, je nutné abyste se jím řídili. Pokud budete dodržovat tyto body, zajistíte tím zhotovení skříně podle vašich představ.

Stručný postup při výběru skříně

1) Předběžné změření a vymezení přesného prostoru pro skříň
2) Pro korpus skříně správný výběr lamina nebo dřevěné dýhy
3) Promyslet materiál, který bude používán na dvířka
4) Rozhodnout rozložení skříně
5) Náčrt orientačního nákresu skříně
6) Zadání poptávky na cenovou kalkulaci skříně
7) Když je cena odsouhlasená potom následuje samotná realizace

Výběr vestavěné skříně podrobněji

1) Aby se vybral ten správný prostor pro skříň, je nutné orientačně přeměřit rozměry místa. Podle toho si uděláte představu o ceně a rozložení.

2) Kde máte v plánu mít skříň? V reprezentativní části anebo v úložné? Podle toho a financí se rozhodněte, jestli chcete mít korpus z lamina anebo dřevěné dýhy.

3) Další krok je výběr materiálu na dvířka. Promyslete si, jestli je chcete mít s výplní, zrcadlem anebo vám postačí totožný materiál, jako byl použit na korpus skříně.

4) Dále je nutno si pořádně promyslet rozložení skříně. Sice jsou vestavené skříně Komandor velice lehce upravitelné, ale přeci jen je lepší vědět, zda budete více potřebovat víc místa pro ramínka anebo pro uložení oblečení.

5) Než navštívíte obchodního partnera anebo jedno z šesti studií Komandor, je dobré si sebou přinést předběžný náčrt. Na něm pak snáze vysvětlíte všechny své požadavky a také díky tomu vám naši pracovníci ihned řeknou, jestli je vámi zvolený návrh proveditelný nebo ne.

6) Následně je možno zažádat o předběžné vyhotovení nezávazné kalkulace. Ta bude co nejrychleji zhotovena a vy se pak budete moci rozhodnout, jestli má k vám zajít náš technik a místnost si přeměřit.

7) Až budeme vědět přesné rozměry, jsme schopni vám říci přesnou kalkulaci. Jestliže s ní budete souhlasit, nastane její realizace. V domluveném termínu bude vaše vestavěná skříň zhotovena.

Které místo je nejlepší pro vestavěnou skříň?

Pořádně zvažte nejlepší místo pro vestavěnou skříň, protože již vyrobenou skříň není snadné jen tak někam přestěhovat. Není to kvůli její hmotnosti, ale kvůli tomu, že jsou tyto vestavěné skříně vyrobeny přesně na míru a těžko pro ně najdete stejně vhodné místo, kde byla předtím umístěna.

Tím, že jste si vybrali určité místo pro skříň musíte počítat s tím, že se v těchto místech do budoucna nemůže konat žádná stavební úprava. Ale pokud byste takový úkon přeci jen museli udělat, je jisté, že si budete muset obstarat skříň novou. Proto je lepší vše dostatečně zvážit než firmě Komandor předložíte realizaci skříně.

Jaký materiál použít na korpus skříně?

Dva základní materiály jsou využívány při výrobě vestavěné skříně. Mezi první patří dřevěná dýha, která je sice dražší, ale za to vám vydrží mnoho let a je velice odolná. A druhý materiál je lamino, který je možný dodat ve více jak sedmdesáti dekorech. Výhoda je, že je levnější, ale už ne tak kvalitní jako dřevěná dýha., ale pro klasické skříně vám naprosto postačí.

Posuvná nebo křídlová dvířka?

Posuvná dvířka jsou nejvhodnější v malých místnostech. Proto najdou nejlepšímu využití ve skříních, které jsou umístěny v chodbách, ale mohou být nainstalována i do menších ložnic, kde je nutné ušetřit místo.

Do velkých místností se pro změnu hodí křídlová dvířka, na které je možné nechat vyfrézovat různé motivy. Díky tomu dvířka vypadají moderně a velmi reprezentativně.

Kde najdou nejlepší využití celá a dělená dvířka?

Jestliže jste zvážili, že nebudete přiznávat v místnosti skříň, doporučujeme využít dveře v celku. Ale pokud ji naopak přiznáte, jsou vhodnější dělená dvířka, která dodají skříni pěkný vzhled.

Malé nebo velké zrcadlo?

Zrcadlo má tu moc udělat místnost prostornější, ale je nutné brát v potaz, že o zrcadla se musí velice pečovat a dělat častá údržba. Proto je lepší se zrcadly šetřit a jejich počet a rozmístění dobře promyslet.

Vnitřní vybavení skříně

Variabilita, ta patří mezi základní znamení skříní společnosti Komandor. Vnitřek skříní můžete libovolně měnit, využít mnoho doplňkových prvků, které si ke skříni můžete dokoupit. Mezi typické doplňky patří speciální drátěné programy pro snadné ukládání oblečení a drobností nebo výsuvné šatní skříně.

Kontaktujte nás

Kontaktujte autorizovaného dealera v Českých Budějovicích nebo si vyžádejte cenovou kalkulaci zdarma.